Naudinga žinoti

Dovanų idėjos 

Kvepalai ar kosmetikos priemonės – puiki dovana žmogui kuriam jaučiame ypatingus jausmus ar  norime sustiprinti tarpusavio  santykius. Kiekviena karta susimąstome ką padovanoti mylimai žmonai, vyrui, kolegai ar partneriui. Svarbiausia – dovanoti iš širdies.

Kvepalai ar kosmetikos priemonės išryškina mūsų grožį bei individualumą. Svarbiausia atsiminti, jog norėdami padovanoti kvepalus, turime žinoti kokiam žmogui juos perkame. Nėra atskirų kvepalų vyresnio ar jaunesnio amžiaus žmogui. Juk ir senyvo amžiaus žmonės gali turėti jaunatvišką dvasią, o jaunoms skirtas kvapas gali patikti ir vyresnėms, todėl kvepalus patartina parinkti atsižvelgiant į žmogaus būdą.

Skirtingo temperamento žmonės renkasi skirtingus kvepalus.

 • Veilklūs, energingi, kovojantys už savo vietą pasaulyje mieliau renkasi kvapus, pabrėžiančius jų individualybę.
 • Neprikausomos asmenybės mėgsta stiprius, aštrius kvapus.
 • Romantikai, svajotojai, trokštantys būti mylimi, renkasi kitokio stiliaus kvepalus, – jiems svarbiau, kad kvapas simbolizuotų meilę bei aistrą, būtų šiltas ir erotiškas.

 

Kaip išsirinkti tinkamus kvepalus?

Pirkdami  kvepalus atsižvelkite į metų laikus.  Šaltajam metų laikotarpiui rekomenduojami šiltesni ir aštresni kvapai: jie primins vasaros nuotaiką bei įspūdžius. Šiuose kvapuose dažniausiai vyrauja rožių aliejaus ir rytietiški aromatai. O šiltu metu laiku patariama kvėpintis gaiviais kvapais.

Kvepalus rienkitės derindami juos su drabužių ar šukuosenos stiliumi – jeigu patinka klasikinio stiliaus drabužiai, tikriausiai patiks ir klasikiniai kvepalai. Prie sportinio stiliaus labiausiai tiktų citrusiniai  gaivūs aromatai ir tt.

Nuolat naudojant tą patį to paties kvapo parfumerijos prekę, šio kvapo jutimas susilpnėja, nes jutimo organai pripranta prie jo.

Kiekvieno žmogaus kvapas – unikalus, o tinkamai parinkti kvepalai jį daro dar unikalesnį. Todėl kvepalus reikia rinktis atidžiai ir mokėti jais naudotis.

Kvepalus išbandykite jau parfumerijos parduotuvėje.  Nepirkite kvepalų vien dėl to, kad juos naudodama skaniai kvepėjo jūsų draugė ar pažįstama. Tais pačiais kvepalais pasikvėpines kiekvienas žmogus kvepės skirtingai. Geriausiai kvepalus  užpurkšti ant vidinės riešo pusės, – ten, kur juntamas pulsas. Purkšti reikia iš 15-20 cm.atstumo. Tačiau iš karto neįmanoma suprasti ar kvepalai patinka mums, tikrąjį kvapą užgožia aštrus alkoholio kvapas. Patepę riešą kvepalais, palaukite 10 minučių ir tik tada įvertinkite kvepalų aromatą.

Atkreipkite dėmesį į užrašus, esančius ant kvepalų buteliukų:

Parfum“ – kvepalai su didžiausios koncentracijos (20-30 proc.) aromatinių medžiagų, ilgiausiai skleidžia kvapą ir yra brangiausi. Kvepalai turi stiprų, ilgai išliekantį ( 12 – 24 val.) kvapą, todėl jais patartina kvėpintis vakare.

Eau de Parfum“ – kvapusis vanduo, į jų sudėtį įeina 6-12% aromatinių medžiagų. Kvapusis vanduo išlieka gana ilgai 4-8 val.

Eau de Toilette“ – tualetinis vanduo, kuris išgaruoja greičiausiai – jame tik 10 proc. aromatinių medžiagų koncentrato. Tualetinį vandenį geriausia naudoti dienos metu, nes jame mažesnė aromatinių medžiagų koncentracija. Jo kvapas išsilaiko 3-6 val., tačiau kvepalų gamintojai išpilsto juos ir mažais kiekiais, todėl nedidelį tualetinio vandens buteliuką galima visada nešiotis su savimi. Jeigu tualetinio vandens kvapas gaivus, jis dažniausiai būna silpnas ir greitai išgaruoja, tad jį galima keisti parfumuotu tualetiniu vandeniu, bet ne kvepalais.

Parfumuoti dezodorantai ir kūno priežiūros priemonės

Į jų sudėtį įeina iki 4% aromatinių medžiagų.  Parfumuoti dezodorantai papildo parfumerijos liniją. Naudojant to pačio kvapo parfumuotus kūno priežiūros produktus, kvapo išlikimo trukmė žymiai pailgėja. Parfumerijos specialistai sako: “Jeigu jūs save mylite ir jeigu leidžia finansinės galimybės, patariame naudoti tos pačios kvapų serijos dezodorantus, kūno kremus ir dušo želė”.

Odekolonai

Prancūzijoje odekolonais vadinami tie patys tualetiniai vandenys “eau de toilette”, kadangi jų sudėtis yra identiška. Skirtumas tas, kad pavadinimas “eau de toilette” yra dažniausiai naudojamas moteriškų kvepalų gamyboje, o pavadinimas “eau de cologne” – vyriškos parfumerijos gamyboje. Žinoma pasitaiko ir išimčių. Vyriškos parfumerijos gamyboje pavadinimas “eau de toilette” taikomas labai brangiai parfumerijai. Paprastai odekolonai naudojami kaip gaivinanti, dezinfekuojanti priemonė, o tualetinis vanduo – kaip kvapą suteikianti priemonė.

 

Naudingi patarimai kaip laikyti ir naudoti parfumerijos gaminius:

 1. Parfumerijai kenkia šviesa ir karštis. Kvepalus, parfumuotą tualetinį vandenį ir kitus parfumerijos gaminius geriausiai laikyti tamsioje dėžutėje ir vėsioje vietoje. Jų negalima laikyti virš radiatoriaus ar ant palangės.
 2. Dažnai atidarinėjant flakoną, kvepalai garuoja. Tačiau nebandykite jų padauginti skiedžiant. O jeigu buteliukuose liko įvairių likučių, maišyti kvepalų nepatartina, nes geri kvepalai sudaryti iš šimtų ir netgi tūkstančių komponentų.
 3. Mėgstantys dažnai keisti kvepalus turi žinoti, kad gerų kvepalų kvapas lengvai įsigeria į drabužių audinį. Primaišius daug įvairių, net geriausių kvepalų gali sudaryti ne visai malonus derinys. Tą pačią dieną, nors ir kitu metu, kvepintis skirtingais aromatais nepatartina, o naudoti vienu metu skirtingų pavadinimų parfumeriją išvis neleistina, pvz. vienaip kvepia dezodorantas, kitaip – odekolonas ar kvepalai, netikėtai gali atsirasti nemalonus kvapas. Derinti skirtingus kvepalus gali sau leisti tik gerai nusimanantys parfumerijos subtilybes.
 4. Kvepalai purškiami tik ant odos. Užpurkšti ant drabužių jie gali palikti dėmes, o cheminė kvepalų reakcija su audiniu ar kailiu pakeisti kvapą.
 5. Kvapnųjį vandenį galima purkšti tiek ant odos, tiek ant drabužių. Purškiama gali būti ir didesniais kiekiais, palyginus su kvepalais.
 6. Purškiant tualetinį vandenį pirmenybė teikiama drabužiams. Labai gerai kvapas išsilaiko ant šilko bei kailio.
 7. Pajūryje ar soliariume parfumerijos nereiktų naudoti: ultravioletiniai spinduliai, reaguodami su eteriniu aliejumi arba alkoholiu, palieka tamsias pigmentines dėmes ant kūno ir gali sukelti alergiją.
 8. Kuo riebesnė kūno oda tuo intensyvesnį kvapą skleidžia kvepalai. Tie patys kvepalai nuo kiekvieno žmogaus dvelkia skirtingai: oda turi savo kvapą, o aštrus maistas ar surūkyta cigaretė taip pat pakeis odos ir kvepalų cheminę reakciją.

9.  Būna, kad mūsų mėgstami kvepalai kažkodėl ima kvepėti kitaip. To priežastis gali būti netgi valgis, gėrimai ar vartojami vaistai. Taip kad neišsigąskite, jei staiga pasikeis  jūsų naudojamų kvepalų kvapas.