Molinard

Paskelbtas | Komentarai negalimi

Molinard

Molinard Graso legenda

MOLINARD pasakoja kvepalų gamybos ir Graso istoriją

Visi kas atvyksta į Grasą su nuostaba atranda jo kvepiančias gatveles. Mieste aromatą skleidžia jo gamyklos ir dirbtuvės, nuo amžių žymimos pačios gražiausios Prancūzijos pramonės: parfumerijos pramonės, ženklu.

Tačiau kokiu būdu Grasui, mažam provansiško žavesio viduramžių miesteliui, pavyko pasiekti dominuojančią padėtį tarptautinėje parfumerijos pramonėje?

Grasas, 1849m.  litografija

Molinard‘o kolekcija

Truputis istorijos…  Užgimę Viduržemio Jūros regione, Kvepalai pirmiausia buvo susiję su religiniais ritualais.  Nuo seniausių laikų antikinis pasaulis pažinojo kvepalus ir  buvo įvaldęs magiškų derinių meną. Per savo didžiausias puotas graikai ir romėnai maudydavo karvelius ir kitus paukščius  brangiuose kvepaluose, paskui paleisdavo juos..  aromatizuotų oro gaiviklių pirmtakus! skristi virš svečių galvų.

Viduramžiais paplito iškvėpintų odų mada: Filipas Augustas pirštinių meistrams suteikė išskirtinę privilegiją „ruošti kvepalus, kremus ir tepalus..“ Ištisus amžius, raugykla, pagrindinė Graso veiklos rūšis, naudojo miros ir mastikos pudrą, suteikiančią odai – drauge su žalia spalva, išskirtinę kokybę.

Atėjus Renesansui, furorą sukėlė nauja, kvėpintų pirštinių, mada. Marija Mediči turėjo jų net 300 porų. Taigi Graso odininkai į XVI amžiaus pabaigą specializuojas gamindami ypatingai plonos odos pirštines, subtiliai pakvėpindami odas, pirštines ir viršutinę kostiumo dalį kvapiaisiais riebalais ir aliejais… Užgimsta Graso kvepalų pramonė!

 

 

Parfumerio kostiumas.  graviūra 1640-1725

Molinard kolekcija

 

 

 

XVIII amžiuje kvėpintų pirštinių gamyba evoliucionavo į Parfumeriją. Graso apylinkėse auginamos tuberozos, jazminai, apelsinmedžiai, šimtalapes rožes, žibuokles, mimozos, narcizai… Prieš 1789 m. revoliuciją buvo galima pasakyti:

“pusė Europos gauna esencijas savo  kvepalams Grase”

 

 

 

 

 

Pirštinių meistro dirbtuvės

Molinard kolekcija

1819 m. Grase, chemikas, vardu Molinard, savo paslaptingoje laboratorijoje, sukomponuoja  nuostabius kvapiuosius vandenis, parduodamus mažoje parduotuvėlėje miesto centre. Taip užgimė Molinard Jaunes parfumeris-distiliuotojas. Firmos geras vardas vis auga ir įsitvirtina 1921 metais, sukūrus kvepalus, kurie ir mūsų laikais išlieka klasikiniais: HABANITA, tai tie reti kvepalai , kuriuos Parfumerijos istorija  išlaikys visiems laikams.

 

 

 

 

 

 

Štai didžioji distiliavimo salė, kurios metalinė struktūra buvo 1890 metais garsiojo Gustave Eiffelio  suprojektuota.  Kaimiški variniai distiliavimo aparatai, vadinami “Mauro galva“ dėl to, kad distiliuojama atvira ugnimi, distiliavimo aparatai vandens garais su jų „gulbės kaklu“, gyvatukai, aušintuvai, lakių tirpiklių ekstraktorių rinkiniai, koncentratoriai,  naudojami eterinių aliejų, deterpenuotų esencijų, konkrecijų ir absoliutų  gamyboje. Šių medžiagų  didelis koncentruotumas ir grynumas daro iš jų labai vertingus produktus be kurių neapseinama kuriant kvepalus.

Molinard laboratorija  1920 m

Apie 1900 m. Molinard sukuria puikų, tipiškai provansišką pardavimo saloną, kurį suprojektavo pats Gustavas Eifelis (kuris suprojektavo ir Pryžiaus Eifelio bokštą), kad galėtų priimti anglus ir rusus, kurie, prašmatnumo viršūnė! praleidžia žiemą švelniame Rivjeros klimate. Sakoma net, kad karalienė Viktorija, būdama Grase, niekada neatsisakydavo, jai pateikiamų Molinar Jaunesniojo kvapiųjų vandenų.

Šie Molinard kvepalų namai Maison Mlinardišlikę be pasikeitimų. Net ir dabar, šiomis dienomis, kiekvienas atvykęs į Grasą gali aplankyti prabangius 18-19 a. interjero ir to meto antikvariniais baldais apstatytus namus. Molinard namai tapo tarptautinio Prancūzijos kvepalų muziejaus  dalimi su puikia XVI , XVII  ir XVIII a.

baldų kolekcija su senoviniais Lalique ir  Bakara darbo flakonais, Molinard istoriją ir mūsų pramonę primenančiais daiktais, dokumentais. Lankytojai  taip pat atras įvairius kvepalų gamybos procesus, nuo jos pradžios naudojamus parfumerijos pramonėje.